Czcionka:

Kontrast:

ERASMUS+ - zajęcia przygotowawcze i podsumowujące wyjazd

Przed wyjazdem do Grecji uczestnicy projektu Erasmus+ uczęszczali na zajęcia przygotowawcze. Dodatkowo w szkole odbyły się zajęcia podsumowujące wyjazd, których celem było podsumowanie zagranicznych praktyk oraz utrwalenie nowych wiadomości. W szkole zajęcia te składały się z:

1. Zajęć językowych – prowadzone przez p. Agnieszkę Gortat. W ramach prowadzonego kursu językowego stawialiśmy na praktyczne użycie języka i dlatego zajęcia obejmowały zarówno słownictwo codziennie jak i branżowe. Szczególny nacisk kładziony był na rozmowy w języku angielskim. Z tego względu program zajęć różnił się od tego na co dzień realizowanego w szkole i był realizowany w formie rozmów między uczniami oraz scenek z życia codziennego.
  2. Przygotowania kulturowo-pedagogicznego: zajęcia prowadzone przez p. Adriannę Malik, psychologa szkolnego i nauczyciela zajęć z zakresu podstaw psychologii. Celem zajęć było poznanie bogatej historii i kultury Grecji, co wpłynęło na poszerzenie horyzontów kulturowych uczniów. Część pedagogiczna obejmowała zagadnienia takie jak znalezienie się w nowym miejscu pracy, dostosowanie się do życia w grupie i zespole, efektywne spędzanie czasu w pracy i metody walki ze stresem.
  3. Zajęć BHP i elementami pierwszej pomocy – zajęcia prowadzone przez p. Hannę Kossakowską. W trakcie zajęć uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady BHP, których należy przestrzegać w trakcie podróży, praktyk zawodowych czy czasu wolnego, spędzanego w trakcie wyjazdu. Dodatkowo uczestnicy byli zapoznani z zasadami pierwszej pomocy.

Podczas tych warsztatów uczestnicy projektu zdobyli cenne rady i umiejętności, które przydały im się w trakcie wyjazdu. Dodatkowo ich doświadczenia z zagranicznych praktyk oraz zajęcia podsumowujące przyczyniły się do utrwalenia:

• zwrotów stosowanych w języku angielskim i greckim, poznanych podczas wyjazdu;
  • zagadnień i umiejętności związanych z praktyczną nauką zawodu (technik logistyk, technik mechatronik i technik technologii żywności);
  • wiedzy na temat greckiej kultury, historii czy kuchni.

Niewątpliwie można stwierdzić, że wyjazd pozytywnie wpłynął na integrację grupy, wzrost pewności siebie oraz zmniejszenie lęku przed wypowiadaniem się w języku obcym. Uczestnicy chętnie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000063629 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Więcej zdjęć z przygotowań w  > > > GALERII < < <

Więcej zdjęć z zajęć praktycznych Technikum Logistycznego w  > > > GALERII < < <

Więcej zdjęć z zajęć praktycznych Technikum Mechatronicznego w  > > > GALERII < < <

Więcej zdjęć z zajęć praktycznych Technikum Technologa Żywności w  > > > GALERII < < <