Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Konkursy historyczne w roku szkolnym 2025/26

Konkursy historyczne w roku szkolnym 2025/26

W tym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału, a tym samym zaprezentowania się w wielu konkursach historycznych. Jednym z nich był konkurs WYTWÓRNIA PAMIĘCI, organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Trzeba było nakręcić krótką rozmowę, wywiad z z osobą, która przeżyła II wojnę światową. Była więc żywym pomnikiem historii, świadkiem tamtych wydarzeń. Uczeń klasy 2 LHP Michał Żebrowski przeprowadził wywiad i nagrał film z Panią Honoratą Sochą, 96 letnią mieszkanką Roztoki. Jego dokument znajduje się wśród innych nakręconych rozmów w zakładce Wytwórnia Pamięci- spotkania, rozmowy, historie, Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie w związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Błoniu został ogłoszony gminny konkurs dla uczniów z miasta i okolic. Formą konkursową była prezentacja multimedialna, poświęcona sylwetkom lub działaniom Niezłomnych. 11 marca odbyła się uroczysta gala, na której m.in roztrzygnięto konkurs. W kategorii dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przypadło naszej uczennicy Paulinie Domańskiej. Paulina miała okazję zaprezentować swoją pracę publiczności. II miejsce przypadło ex aeqo Oliwii Parol i Marii Łukomskiej. Laureatami III miejsca zostali Filip Kosiński i Stefan Gmurek. Wyróżnienia w konkursie otrzymały Paulina Klemczak i Iga Marud oraz Amelia Bogusz i Natalia Karcz. Wisienką na torcie wśród naszych konkursów były Epizody z Najnowszej Historii Polski w Komiksie 2025/26 - konkurs zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. W tymże konkursie wzięło udział wielu naszych uczniów. Jego laureatką została Zuzanna Łopat z klasy 2 LHP, która wraz z opiekunką konkursu Panią Joanna Florczak odebrała nagrodę w IPN w Poznaniu. 3 dniowy pobyt w miejscach ważnych dla historii Poznania był jednym z elementów nagrody głównej. Praca Zuzanny Chcemy Chleba została dostrzeżona i uhonorowana przez komisję konkursowa IPN. Należy również wspomnieć, iż Zuzanna Łopat uczestniczyła w powiatowym konkursie organizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Pedagogiczną im. KEN w Warszawie Wydajemy Własną Książkę i otrzymała w nim nagrodę - Złotą Książkę za publikację Gdzie stal Pamięta Szept. Gratulujemy serdecznie nagrodzonym uczniom! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-23 08:34:38
Data edycji: 2026-06-23 08:41:31
Ilość wyświetleń: 37

Coś się dzieje, ktoś się trudzi,
w Wańkowiczu się nie nudzi

Motto naszej szkoły

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej