Muzealne atrakcje

Realizując cele dydaktyczno – wychowawcze, chętnie korzystamy z oferty instytucji kultury. Nie tylko humaniści potrafią docenić sztukę i odnaleźć się w świecie poetów, malarzy i rzeźbiarzy, a oderwanie się od szkolnej ławki w czasie godzin lekcyjnych nie oznacza tylko rekreacji.

W ostatnich tygodniach nasze klasy odwiedziły ciekawe wystawy.  Do  Muzeum PRL- u wybrała się  3 LHP oraz 2 LHP z p. J. Florczak, Galerię Sztuki Średniowiecznej w Muzeum Narodowym obejrzeli uczniowie   2 LHP z p. R. Śliwą i p. M. Śliwińską. Muzeum Literatury ze stałą ekspozycją dot. Adama Mickiewicza zwiedzały klasy drugie -  2 LR oraz 2 TŻE z p. A. Gortat, p. A. Pietrzyk, p. A. Krogulec. Jeszcze przed majową przerwą kolejne grupy wzięły udział w lekcjach muzealnych -  o sztuce renesansu dowiedziała się więcej klasa 1 LP pod opieką p. G. Olejko - Kaźmierskiej  , natomiast o różnorodności artystycznej Młodej Polski – klasa 3LR z p. I. Kijowską. Zajęcia dla grup, z których skorzystaliśmy, prowadzone są w gmachu głównym Muzeum Narodowego.

Bliskość Warszawy zachęca do urozmaicania nauki. Każdy wyjazd poszerza horyzonty i jest również dobrą okazją do rozmowy, która przebiega inaczej, kiedy nie słychać dzwonków.

Agnieszka Krogulec

Więcej zdjęć z wycieczki w  > > > GALERII < < <