Niecodzienna wizyta przedstawicieli Akademii Marynarki Wojennej w naszej szkole

„Z okazji wspaniałego 100-lecia Akademii Marynarki Wojennej z szacunkiem chylimy czoła przed niezwykle piękną tradycją i zasłużonym prestiżem Uczelni. Życzymy pracownikom i studentom dalszych, nietuzinkowych dokonań oraz kolejnych, pięknych Jubileuszy.”
Tej treści życzenia mieliśmy zaszczyt przekazać na ręce Dziekana Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej kmdr dr hab. Bartłomieja Pączka, który wraz z pracownikami naukowymi i studentami gościł w naszej szkole 30 maja br. Wizyta tak niecodziennych gości była związana z realizacją przez AMW projektu „100 WYKŁADÓW NA STULECIE”.
Spotkanie rozpoczął kmdr por. dr Tomasz Kostecki wykładem pt. „Akademia Marynarki Wojennej – wczoraj, dziś, jutro”. Uczestnicy spotkania zostali też zapoznani z rysem historycznym Uczelni, jej funkcjonowaniem (kierunki kształcenia, wyposażenie, życie codzienne ) oraz planami i perspektywami dalszego rozwoju.
„Oni tańczą wciąż – bałtyckie Tytanki” - historię 3 niemieckich statków, które zostały zatopione przez Rosjan w ostatnich tygodniach II wojny światowej opowiedział kmdr Bartłomiej Pączek.
Na zakończenie spotkania goście zostali obdarowani słodką niespodzianką – tortem, który specjalnie na tę okazję przygotowali nasi cukiernicy i nauczyciele technologii żywności.

Data dodania: 2022-06-07 12:35:46
Data edycji: 2022-06-07 12:42:01