NOWI UCZNIOWIE “WAŃKOWICZA”

12 października  - w Dniu Patrona Szkoły - 2023 roku w Zespole Szkół nr 1 imienia Melchiora Wańkowicza w Błoniu odbyła się uroczystość ślubowania oraz pasowania na uczniów.

Dokładnie tego dnia uczniowie pierwszych klas liceum i technikum oficjalnie dołączyli do grona Wańkowiczan. Gośćmi zaproszonymi na tę uroczystość byli nauczyciele oraz przedstawiciele rady rodziców. Po przemówieniu pana Dyrektora Jacka Cieślaka oraz uczniów starszych klas nastąpiło ślubowanie na sztandar. Przysięgę wygłosił pan Dyrektor, a wybrani uczniowie przyrzekli wykonywać powierzone im obowiązki. Po części uroczystej nadeszła pora na część artystyczną przygotowaną przez panią Małgorzatę Śliwińską oraz szkolny teatr. W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej sztuka przedstawiona na apelu dotyczyła obowiązków uczniów. Po przedstawieniu dwoje uczniów pięknie zaśpiewało piosenki dla wszystkich świętujących ten dzień.

Na koniec głos zabrał pan Dyrektor i wręczył wychowawcom pierwszoklasistów upominki dla uczniów, które będą im służyły przez długie lata. Po wyprowadzeniu sztandaru klasy udały się na patio, gdzie czekał słodki poczęstunek. Następnie uczniowie poszli do klas z wychowawcami, aby spędzić razem czas.

Maja Błaszkiewicz, klasa 1LH

Data dodania: 2023-10-27 13:23:14