Obóz naukowy nr 1 w roku szk. 2023/24

Nasz zespół szkół tworzy technikum i liceum. Technikum, przygotowując do egzaminów zawodowych i pracy, organizuje dla uczniów praktyki w firmach polskich i zagranicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywają  młodzi ludzie również dzięki udziałowi szkoły w programie Erasmus+ . Aby licealiści nie byli skazani tylko na naukę w szkolnej ławce, mamy i dla nich propozycje.

Od kilku lat klasy ratownicze jeżdżą na obozy, gdzie pod okiem profesjonalistów uczą się ratownictwa wodnego. Tych, którzy wybrali klasy humanistyczne, czekają zaplanowane obozy naukowe.

W tym roku szkolnym klasa 3 LHP spędziła 3 dni w ośrodku Plaża Kownatki na Mazurach. Ten wrześniowy wyjazd wypełniły bloki zajęć dziennikarskich i psychologicznych – jest to klasa dwuprofilowa. Oczywiście mieliśmy też czas na zwiedzenie pobliskiego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, spacery, kajaki lub rowery wodne, integracyjne ognisko z przygotowanymi przez opiekunów i uczniów zabawami.

Warsztaty psychologiczne prowadzone przez panią Adriannę Malik pozwoliły uczestnikom poznać bliżej swój temperament oraz osobowość, a następnie skojarzyć funkcjonowanie układu nerwowego ze sposobami reagowania na trudne sytuacje. Wszyscy 'psycholodzy' pracowali dzielnie w pięknych okolicznościach przyrody. Ciężka praca intelektualna przełoży się na pewno na celujące oceny z przedmiotu podstawy psychologii!

Dziennikarze pracowali z panią Agnieszką Krogulec. Uporządkowali swoją wiedzę o etyce zawodowej i gatunkach dziennikarskich oraz próbowali swoich sił w krótkich formach informacyjnych i w sztuce reportażu, korzystając ze wskazówek mistrzów tego gatunku. Mamy nadzieję, że w szkolnej i lokalnej gazecie znajdzie się miejsce na zaprezentowanie efektów ich pracy.

Organizację wyjazdu i czuwanie nad dobrostanem wszystkich uczestników wzięła na siebie wychowawczyni klasy 3 LHP – pani Renata Śliwa. Za wspaniałą opiekę uczniowie odpłacili się wspaniałym zachowaniem oraz zaangażowaniem w zajęcia i zasłużyli na ogromną pochwałę! Brawo, nasi drodzy Trzecioklasiści!

26 zadowolonych licealistów wyraziło gotowość na kolejną wspólną przygodę, a wychowawczyni nie powiedziała „nie” …

Renata Śliwa

Adrianna Malik