Pierwsze zagraniczne obowiązkowe praktyki zawodowe

Dzięki współpracy z firmą Rhenus Logistics SA i zaangażowaniu wielu osób z firmy Rhenus oraz Rhenus Warehousing Solutions SE & Co. KG Niemcy, uczniowie naszego technikum po raz pierwszy odbyli obowiązkowe praktyki zawodowe poza granicami kraju.

Pierwszy i ostatni tydzień maja 2023 uczniowie spędzili w Polsce w oddziale w Passie przy ul. Batorego 6, pod profesjonalnym okiem pani Beaty Sargeant.

W drugim i trzecim tygodniu odbywali praktykę w niemieckim oddziale firmy Rhenus Warehousing Solutions SE & Co. KG w miejscowości Eisenach.

Tam już mieli dwóch opiekunów: Panią Beatę Sargeant (z ramienia polskiej organizacji) oraz panią Dorotę Sobczyk (z ramienia niemieckiej organizacji).

Czego się nauczyli i co widzieli, możecie zobaczyć w ich indywidualnych prezentacjach.

Gorąco polecamy załączony materiał przygotowany przez naszych praktykantów.

Relacja >>> ZUZI

Relacja >>> KACPRA

Uczestnicy praktyk w Niemczech  to:

• Zuzanna Pałuba klasa 4TL5
  • Bartosz Sadajski klasa 4TL5
  • Kacper Chechłacz klasa 4TM2

Warunki udziału w praktykach  były następujące:

• dobra ocena z języka angielskiego i niemieckiego oraz opinia nauczycieli języków obcych w zakresie umiejętności komunikacji,
  • średnia ocen powyżej 4.0,
  • opinia wychowawcy o uczniu.

Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły oraz Rada Pedagogiczna składają serdeczne podziękowania Firmom:

• Rhenus Logistics SA Polska

• Rhenus Warehousing Solutions SE & Co. KG Niemcy

oraz

WSZYSTKIM osobom zaangażowanym w organizację i realizację praktyk dla naszych uczniów. W szczególności dziękujemy:

Kierownictwu oraz pracownikom firmy Rhenus CL Eisenach GmbH & Co. KG Niemcy, w szczególności: p. Dorocie Sobczyk.

Kierownictwu oraz pracownikom firmy Rhenus Logistics SA Polska:

p. Pawłowi Nowakowi, p. Beacie Sargeant, p. Lidii Gospodarczyk, p. Katarzynie Rudzkiej-Kowalskiej, p. Katarzynie Jarosz, p. Ireneuszowi Waldon, p. Dominikowi Pająkowi.

Serdecznie dziękujemy: za pomysł, za organizację, za możliwość!

Z nadzieją na dalszą, tak samo owocną współpracę w nowym roku szkolnym – pozdrawiamy i życzymy wspaniałych urlopów.

Hanna Kossakowska

Data dodania: 2023-06-29 11:53:41