Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” dla naszych licealistów – Grecja 2023

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego przedsięwzięcia międzynarodowego pt. „Rozwój kompetencji szansą na lepszy start w przyszłość” realizowanego w ramach programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów". Wyjazd finansuje  Europejski Fundusz Społeczny.

Celem projektu jest rozwój kompetencji niezbędnych dla młodego człowieka do jak najlepszego zwiększenia jego szans w przyszłym życiu.
30 kwietnia bieżącego roku 24 licealistów wyłonionych w procesie rekrutacyjnym wyjedzie na 14 dni do ciepłej Grecji.

Przed wyjazdem uczniowie wezmą udział w przygotowawczych zajęciach językowych, kulturowych oraz pedagogicznych. Głównym celem szkoleń będzie przygotowanie naszej młodzieży do  projektu, a w szczególności  podniesienie wiedzy dotyczącej miejsca realizacji mobilności, poszerzenie horyzontów kulturowych, podniesienie poziomu umiejętności używania języka angielskiego w sytuacjach codziennych, jak również trening umiejętności społecznych.

Udział uczniów w międzynarodowym przedsięwzięciu to niezwykle interesujące, przynoszące wiele wymiernych korzyści wydarzenie, które jest świetną formą nauki. Czujemy się wyróżnieni, że kolejny raz nasza placówka bierze udział w tak ciekawej i rozwijającej inicjatywie.

Cieszymy się, że już niebawem czeka nas niezapomniany wyjazd, który będzie wyzwaniem, ciekawą przygodą oraz nowym kształcącym doświadczeniem dla naszej wańkowiczowskiej społeczności.

Edyta Rędzińska

Data dodania: 2023-03-09 09:58:57