UWAGA! Problem z przesyłaniem zdjęć do e-legitymacji. Informacja dla rodziców i uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 dotyczaca e-legitymacji > > > CZYTAJ < < <.
Ikona powiększania tekstu
Ikona pomniejszania tekstu
Ikona zmiany kontrastu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

RHENUS * praktyki w Niemczech dla najlepszych!

Dzięki naszemu Partnerowi RHENUS: Rhenus Warehousing Solutions Polska Sp. z o.o. oraz Rhenus Warehousing Solutions SE & Co. KG Niemcy - po raz drugi trójka naszych uczniów odbyła zagraniczną praktykę zawodową.

To dzięki chęciom i zaangażowaniu pracowników firmy Rhenus zarówno z polskiej jak i niemieckiej strony, nasi uczniowie Technikum mają możliwość zdobywania doświadczenia również poza granicami kraju.

W tym roku szkolnym uczestnikami praktyk byli:

• Marta Ambroszczak klasa 4TŻE – wychowawca Pani Mariola Kopańska-Wyrzykowska
  • Aleksandra Wilk klasa 4TŻE – wychowawca Pani Mariola Kopańska-Wyrzykowska
  • Mateusz Aniszewski klasa 4TM – wychowawca Pani Iwona Semeniuk

Warunkiem udziału w zagranicznych praktykach zawodowych są:

• co najmniej dobra ocena z języka angielskiego i/lub niemieckiego
  • pozytywna opinia nauczycieli języków obcych w zakresie umiejętności komunikacji
  • średnia ocen w I semestrze 2023/2024 min. 4.0
  • wzorowa opinia wychowawcy o uczniu

Wyjechali najlepsi!!!!! Potwierdzeniem tego faktu jest również opinia firmy RHENUS o naszych uczniach. Jesteśmy z Was dumni!

Ten rok praktyk zawodowych był wyjątkowy. Dla naszej trójki w szczególności. Dwie ekonomistki i mechatronik rozpoczęli praktyki zawodowe już 21 kwietnia. Zaczęli od kierunku południowego tzn. słonecznych Włoch, jako uczestnicy projektu ERASMUS +. Potem zameldowali się na dwa tygodnie w kraju, u naszego Partnera Rhenus Warehousing Solutions w lokalizacji Pass, gdzie pod nadzorem niezastąpionego zespołu pracowników i Pani Beaty Sargeant - przeszli odpowiednie szkolenia z zakresu logistycznych procesów magazynowych. Wyposażeni w podstawową wiedzę logistyczną wyjechali na 10 dni do Niemiec do Rhenus Warehousing Solutions SE & Co. KG.

Tam, dzięki Pani Dorocie Sobczyk, Jej wysiłkom i profesjonalnej organizacji całego pobytu nasza „drużyna” nie miała czasu na nudę. Od momentu wyjazdu spod szkoły, do momentu powrotu SUPERMAN Pan Paweł Skwarski dbał o bezpieczeństwo i dodatkowe walory pobytu naszych praktykantów w Niemczech.

Dziękujemy całemu zespołowi firmy RHENUS zaangażowanemu w projekt praktyk.

Dziękujemy:

Zarządowi firmy RHENUS: Rhenus Warehousing Solutions Polska Sp. z o.o.

Zarządowi firmy Rhenus Warehousing Solutions SE & Co. KG Niemcy

Pracownikom

Pani Dorocie Sobczyk i zespołowi w Niemczech

Pani Annie Lewandowskiej, Pani Beacie Sargeant, Panu Pawłowi Skwarskiemu i zespołowi w Polsce

Dziękujemy za wszystko!

Życzymy wspaniałych letnich urlopów i do usłyszenia po wakacjach.

Pozdrawiamy serdecznie,

w imieniu Dyrektora Szkoły oraz Rady Pedagogicznej