Studniówka 2023

11 lutego 2023 roku w Kuźni Napoleońskiej dla tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu rozpoczął się pierwszy w ich życiu bal studniówkowy. Punktualnie o godzinie 19:00 zabrzmiał polonez, nasz taniec narodowy.

Pierwszą parę poprowadził pan Dyrektor Jacek Cieślak, a zaraz za nim kroczyli wychowawcy klas maturalnych: pani Anetta Pietrzyk, pani Emilia Kierzkowska, pani Adrianna Malik, pani Anna Zwolińska, pan Jaromir Buzalski oraz pan Piotr Kozieł. Wówczas wzruszenie malowało się na twarzy rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje dorosłe pociechy poruszające się w takt poloneza.

Po wspaniałym pokazie talentu tanecznego naszych uczniów, przybyłych na tę uroczystość gości przywitali: pan Dyrektor, Jacek Cieślak, rodzice uczniów oraz prowadzący uroczystość uczniowie: Amelia Gabryluk i Krzysztof Przybysz. Tegoroczny bal maturalny uświetnili znamienici goście: Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, pan Jan Żychliński oraz Burmistrz Błonia, pan Zenon Reszka, którzy życzyli uczniom wspaniałej studniówki i połamania piór na egzaminie maturalnym. Tegoroczni maturzyści słowa wdzięczności skierowali do dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców. Serdeczne życzenia na ręce nauczycieli złożyli także rodzice, dziękując nie tylko za edukację swoich pociech, ale przede wszystkim serce, które nauczyciele wkładają w swoją pracę. Oczywiście nie obyło się bez wzruszeń, gdy uczniowie składali osobiste życzenia swoim wychowawcom, niejednemu z nich zakręciła się łezka w oku, że mają pod swoimi skrzydłami tak cudowną młodzież.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, trwała ona do samego rana! Parkiet pękał w szwach, a uśmiech nie schodził nikomu z twarzy. Choć do matury zostało coraz mniej czasu, my w swojej pamięci mamy jeszcze ten bal...

Anna Zwolińska

Data dodania: 2023-03-03 09:10:25