UWAGA. Rusza oddział przygotowawczy dla uczniów z Ukrainy

UWAGA - ODDZIAŁ PRZYGOTOWAWCZY DLA UCZNIÓW Z UKRAINY
Z dniem 1 kwietnia br. decyzją Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego zostanie uruchomiony oddział przygotowawczy w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu (ul. Łąki 2, 05-870 Błonie). Organizacja oddziału przygotowawczego jest odpowiedzią na potrzebę włączenia do systemu edukacji uczniów z kraju objętego konfliktem zbrojnym.
Z oddziału przygotowawczego będzie miała możliwość korzystać młodzież z Ukrainy, która ukończyła szkołę podstawową i podlega obowiązkowi nauki, która nie zna języka polskiego albo zna go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki.
Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu (22)725 48 48, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.

УВАГА – ПІДГОТОВЧИЙ ВІДДІЛ ДЛЯ СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ
З 1 квітня 2022 року за рішенням Правління Західно-Варшавського району запроваджено підготовче відділення у Ліцеї ІІ імені М.Ванковіча в Блоню. Організація підготовного відділу є необхідністю для залучення до системи освіти студентів з України, які покинули свою територію внаслідок війни.
До підготовчого відділу може звертатися молодь з України, яка закінчила середню загальноосвітню школу і підлягає обов»язковому навчанню, однак не знає польської мови або володіє на рівні недостатньому для того, щоб закінчити навчання.
Якщо Ви зацікавлені, звертайтеся до секретаріату школи за номером телефону (22) 725 48 48, де зможете отримати детальну інформацію.
Нижче наведено поради щодо освітньої допомоги Україні, зокрема, правила прийому іноземців до польських шкіл у контексті теперішньої ситуації, інформація про навчання в польській системі освіти для тих, хто приїхав з-за кордону та навчальні матеріали для використання в роботі зі студентами з України.

Data dodania: 2022-03-31 20:03:25
Data edycji: 2022-03-31 20:11:46