Wańkowicz – kultura & profilaktyka

Dnia 19 października obejrzeliśmy w Teatrze Powszechnym w Łodzi bardzo wartościowy i pouczający spektakl pt. Wściekły.

Po  przedstawieniu  wzięliśmy udział  w warsztatach, które były przeprowadzone w formie rozprawy sądowej. Prokuratora i adwokata głównego bohatera wybrano z widowni. Przedstawiciel naszych klas został prokuratorem. W ten sposób została omówiona sztuka i przejawiający się w niej problem przemocy.

Na początku przemoc może wydawać się niewinna, przejawia się w nieszkodliwych słowach, drobnych gestach, niezauważalnie staje się częścią naszej codzienności. Warsztaty pomogły nam zrozumieć mechanizmy przemocy i odpowiedzieć na pytanie: Czy i na ile jesteśmy w stanie wyeliminować korzenie przemocy?

3TM5, 3TŻE

Iwona Semeniuk