Wańkowicz ze wsparciem dla Ukrainy!

Przez ostatni miesiąc działania wszystkich ukierunkowane są na niesienie wsparcia i pomocy mieszkańcom Ukrainy. Wańkowiczanie rozumiejąc powagę sytuacji i skale problemu, jakim jest wybuch wojny w Ukrainie, zaczęli szukać sposobów na pomoc.

Od pierwszych dni zaczęliśmy prężnie działać:

1. 25 lutego przed szkołą, obok flagi Polski została zawieszona flaga Ukrainy jako symbol wsparcia, zrozumienia i jedności. Nie zapominajmy, że wśród naszych kolegów i koleżanek są również Ukraińcy, którzy mają rodziny na ziemiach objętych wojną.
  2. Od 28 lutego trwa zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców. Zapotrzebowanie jest naprawdę duże, a pozyskana pomoc z darów zostaje dostarczona do osób, które najbardziej jej potrzebują. Cały czas możemy przynosić rzeczy do sali 0.12. Cała akcja jest koordynowana przez panią Iwonę Mościcką.
  3. 2 marca odbyła się akcja „Ciasto na patio”, których pomysłodawcą był samorząd szkolny pod opieką pani Emilii Kierzkowskiej. Akcja polegała na tym, że każdy kto mógł przynosił do szkoły wypieki, aby później nasi wolontariusze mogli je sprzedać. Dużo osób zaangażowało się w organizacje słodkości, a jeszcze więcej je kupowało J Całe wydarzenie przebiegło bardzo pomyślnie, a dzięki temu uzbieraliśmy pieniądze dla osób potrzebujących z Ukrainy.
  4. 11 marca za sprawą pani Beaty Krukowskiej i pana Grzegorza Małeckiego na rynku w Błoniu został zorganizowany „Łańcuch wsparcia dla Ukrainy”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele (oraz społeczność Błonia, w tym szkoły) o godzinie 10.00 zebrali się na rynku i symbolicznie złapali się za ręce. Niektórzy przygotowali transparenty oraz mowy antywojenne wyrażające wsparcie dla Ukrainy. Akcja się udała i wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Pomoc jest naprawdę potrzebna! Dlatego też społeczność naszej szkoły nie próżnuje, a co za tym idzie - pojawiają się coraz ciekawsze pomysły, dzięki którym możemy pomóc naszym sąsiadom. Będziemy informowali na bieżąco o naszych działaniach!

Natalia Szmurło 1LHP

Data dodania: 2022-03-28 18:23:15