Czcionka:

Kontrast:

Wańkowiczanie poznają Polskę

Nasi uczniowie kolejny raz skorzystają z dofinansowania wycieczki krajoznawczej. Zarówno ubiegłoroczny jak i tegoroczny wniosek zostały pozytywnie rozpatrzone.

13 października 2022 r. zawarto porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki a Powiatem Warszawskim Zachodnim dotyczące realizacji zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”. Całkowity koszt zadania wynosi 20 925 zł. Uzyskana kwota dofinansowania to 10 000 zł.

Dzięki temu działaniu uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego w Błoniu spędzą dwa dni w Łodzi. Zwiedzą, m.in. cztery punkty edukacyjne: Muzeum Miasta Łodzi (z oddziałami), Ogród Botaniczny, EC1 Łódź-Miasto Kultury w Łodzi a także poznają wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego. Będzie to okazja do przyjrzenia się przeszłości miasta, zabytkom, przyrodzie, ale i postindustrialnej przestrzeni pełniącej funkcje artystyczne oraz edukacyjne.

Nie zabraknie nam też czasu na budowanie relacji i poznawania siebie nawzajem, co stanowi jeden z celów każdego szkolnego wyjazdu. Wszystkie te atrakcje czekają nas już w listopadzie tego roku.

Agnieszka Krogulec.

Data dodania: 2022-10-20 13:50:31
Data edycji: 2022-10-20 14:00:48

Coś się dzieje, ktoś się trudzi,