Czcionka:

Kontrast:

Wizyta na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Wizyta na Wydziale Fizyki  Uniwersytetu Warszawskiego

27 października 2021r. grupa uczniów realizująca fizykę rozszerzoną uczestniczyła w wykładzie dr hab. Jacka Szczytko, prof. UW na temat „Mechanika kwantowa w doświadczeniach - jak to się zaczęło...”

Był to wykład z fizyki kwantowej dla początkujących.

Rys historyczny  mechaniki kwantowej, jej podstawowe doświadczenia, język smoków i język matematyki były to  naukowe zagadnienia poruszane przez Pana Jacka Szczytko. Dowiedzieliśmy się, że dzięki tej mechanice nie tylko lepiej rozumiemy zjawiska zachodzące w mikroświecie, ale także umiemy skonstruować urządzenia, które mogą działać tylko dzięki zjawiskom kwantowym: diody, lasery półprzewodnikowe, magnesy nadprzewodzące, tranzystory, twarde dyski, pamięci USB.

Na pewno to spotkanie zapamiętamy na długo z powodu ciekawego sposobu prowadzenia zajęć, które odbyły się w nowoczesnym laboratorium.

Z przyjemnością odwiedzimy to miejsce kolejny raz.

Beata Dąbrowska

Data dodania: 2021-10-29 16:19:26
Data edycji: 2021-10-29 16:40:03

Zapoznaj się z aktualnym planem lekcji

Sprawdź dziennik elektroniczny

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

Coś się dzieje, ktoś się trudzi,
w Wańkowiczu się nie nudzi.

Motto naszej szkoły