Wycieczka do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

17 i 18 listopada 2022 roku, trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z Dyrektorem Jackiem Cieślakiem oraz trzema nauczycielami/opiekunami, miała zaszczyt przebywać na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nasza wizyta była możliwa dzięki współpracy pomiędzy naszym organem prowadzącym – Powiatem Warszawskim Zachodnim, a Dziekanem Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich kmdr dr hab. Bartłomiejem Pączkiem. Naszym Przewodnikiem podczas pobytu w Akademii był kmdr por. dr Tomasz Kostecki, od którego otrzymaliśmy wiele cennych informacji na temat historii Akademii Marynarki Wojennej, systemu kształcenia, kierunków studiów i perspektyw zawodowych. Na czterech wydziałach (Dowodzenia i Operacji Morskich, Mechaniczno-Elektrycznym, Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, Nauk Humanistycznych i Społecznych) mogą zdobywać wiedzę zarówno przyszli oficerowie Marynarki Wojennej jak i osoby cywilne. Więcej na stronie https://www.amw.gdynia.pl/.

Podczas zwiedzania terenu Akademii, byliśmy wewnątrz okrętu podwodnego „Jastrząb – Kobben”. Poznaliśmy sale wykładowe z możliwością testowania wyposażenia. Ekscytujące były udane próby wyjścia z portu na symulatorach nawigacji. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w porannym apelu i podniesieniu flagi państwowej oraz zobaczyć rozprowadzenie pododdziałów. 18 listopada - po śniadaniu, ruszyliśmy do centrum Gdyni. Zwiedziliśmy Muzeum Marynarki Wojennej z pięknym widokiem na Zatokę. Większość grupy zdecydowała się również na szybki zdrowotny spacer po plaży. Ostatnim punktem naszego programu była wizyta na sławnym niszczycielu ORP „Błyskawica”.

Wyjazd był bardzo udany mimo prawdziwej listopadowej pogody. Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i emocji. Władzom Akademii i naszym Przewodnikom podczas odwiedzin - składamy serdeczne podziękowania.

Hanna Kossakowska/Jarosław Kucharski/Jaromir Buzalski

Więcej zdjęć w  > > >   GALERII  > > >