Wycieczka na Targi AUTOMATICON 2023

7 marca 2023 roku 23 osobowa grupa uczniów z klas czwartych technikum mechatronicznego wraz z nauczycielami Panem Piotrem Jasińskim i Jarosławem Kucharskim wybrała się do Warszawy na XXVII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2023.

Targi umożliwiają firmom zaprezentowania swoich wyrobów i najnowszych osiągnięć, a nam zwiedzającym możliwość obejrzenia i zapoznania się z nowościami w takich dziedzinach jak robotyka, automatyka, pomiary przemysłowe. W tym roku nieco skromniejsze niż w latach poprzednich, ale i tak można było zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań, a nawet w wielu przypadkach osobiście sprawdzić ich działanie.

Dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP uczeń z klasy 4TM1 Mikołaj Świetlicki miał możliwość ręcznego sterowania robotem przemysłowym firmy KUKA. Na stanowisku firmy INTERLAB osobiście testował najnowszy model spawarki do spawania światłowodów.

Jarosław Kucharski

Data dodania: 2023-03-09 11:10:26