Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wyjazd na Erasmusa po raz drugi!

21 kwietnia 2024 r. uczniowie trzecich i czwartych klas technikum wyjadą na praktyki zawodowe. W naszej szkole ten wyjazd w ramach projektu Erasmus+ w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe, wydarzy się po raz drugi. Tym razem pojedziemy do Włoch i zatrzymamy się w miejscowości Cattolica (w rejonie Emilia Romania).

Uczestnicy będą odbywać praktyki zawodowe zgodne ze swoim kierunkiem kształcenia, a następnie spędzać wolny czas na plaży oraz wycieczkach po okolicznych miasteczkach. W weekend zaplanowane są 2 całodniowe wycieczki do Wenecji i Bolonii. We Włoszech będziemy 12 dni, wracamy 4 maja! Na wyjeździe opiekę nad uczniami będą sprawować: p. Agnieszka Gortat, p. Mariola Kopańska-Wyrzykowska, p. Iwona Semeniuk i ja – p. Emilia Kierzkowska. To będzie ciekawy wyjazd…, ale zanim do tego doszło...

Uczniowie musieli przejść długą drogę. Na początku roku szkolnego 2023/24 odbyła się rekrutacja uczniów technikum uczęszczających do III i IV klas. Kryteriami w rekrutacji były (dane z roku szkolnego 2022/23): ocena z j. angielskiego, średnia ocen z przedmiotów zawodowych, średnia ocen ze wszystkich przedmiotów, ocena z zachowania, zaangażowanie w życie szkoły oraz trudna sytuacja materialna. Spośród 55 osób do projektu zakwalifikowało się 31 uczniów (według zawodów: TE – 7 osób; TL – 8 osób; TM – 9 osób; TTŻ – 7 osób).

Po uzupełnieniu formalności, uczniowie stali się uczestnikami projektów. Przed wyjazdem uczęszczali na zajęcia przygotowawcze z: j. angielskiego (10 h prowadzonych przez p. Agnieszkę Gortat), zajęć kulturowopoznawczych (7 h prowadzonych przez p. Mariolę Kopańską-Wyrzykowską) oraz zajęć BHP i pierwszej pomocy (3 h prowadzone przez p. Hannę Kossakowską). Uczestnicy wykazali się na wielką kreatywnością i zaangażowaniem.

Projekt Erasmus+ kształcenie i szkolenia zawodowe, stwarza uczniom technikum wiele możliwości. Dzięki niemu mają szansę odbyć praktyki zawodowe zagranicą, poznać miejscową kulturę państwa, w którym się znajdują, poszerzyć horyzonty, nawiązać zagraniczne znajomości oraz udoskonalić język obcy. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy, co jeszcze bardziej zwiększa jego atrakcyjność. O pozytywnych stronach tej mobilności można pisać jeszcze więcej, ale zostawię coś na powrót…

W momencie pisania tego artykułu jesteśmy tuż przed wyjazdem do Włoch. Nasze relacje będą pojawiać się na bieżąco na szkolnym Facebooku. Do zobaczenia w maju.

 

Emilia Kierzkowska

 

Projekty dofinansowane przez Unię Europejską

Nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000063629 oraz Nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000131515.

Data dodania: 2024-04-22 09:45:41
Data edycji: 2024-04-22 09:51:38
Ilość wyświetleń: 129

Coś się dzieje, ktoś się trudzi,
w Wańkowiczu się nie nudzi

Motto naszej szkoły

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej