18 kwietnia 2024 w godzinach 15:30 - 17:30 zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole.

Wyróżnienie w V Edycji KONKURSU Zrób-my Nasz-Film

Jury V Edycji Konkursu Zrób-my Nasz-Film "Historie zapisane w obrazie" - dla uczniów województwa mazowieckiego 2021-2022, zorganizowanego jest przez OEIiZK w Warszawie, pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W KATEGORII SZKOŁY PONADPODSTAWOWE - „Daleko i blisko - kalejdoskop faktów i wizji”:

Przyznało WYRÓŻNIENIE dla pracy konkursowej, pod tytułem „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego”, wykonanej przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu.

Autorami i realizatorami pracy są uczniowie klasy 3TL5: Michał Goszczyński, Mateusz Rosiński, Krzysztof Piwowarski oraz Wiktoria Szustecka, Martyna Marciniak i Dawid Gwardys.

Opinia Jury:

• ciekawy głos w dyskusji o elementach codziennej, szkolnej rzeczywistości młodzieży i co ważne - głos pochodzący od samej młodzieży;
  • interesujący sposób wykorzystania komentarza ponadkadrowego, monologu prezentującego wydarzenia i przemyślenia, wypowiadane z off-u przez jednego z bohaterów zdarzeń;
  • opowieść bohatera filmu została umiejętnie włączona do konstrukcji filmu, która ukazuje problemy współczesnej szkoły – relacji między uczniami i nauczycielem – dwoma różnymi pokoleniami a co za tym idzie innym odbiorem zaistniałej sytuacji;
  • uświadomienie odbiorcy, że można być obok siebie w jednej rzeczywistości a zarazem daleko - nie słuchając drugiej strony nie zauważamy jej potrzeb ani punktu widzenia.

Jestem z Was dumna !!!

Hanna Kossakowska