Wystawa BODY WORLDS I PKiN

25 stycznia 2023 zwiedziliśmy budynek Pałacu Kultury i Nauki. Pierwszą atrakcją była wystawa autorstwa słynnego anatoma prof. Gunthera von Hagensa pn. BODY WORLDS, która opiera się na przełomowym procesie plastynacji tj. metodzie konserwacji tkanki anatomicznej. Wystawa edukuje społeczeństwo w tematyce ludzkiego ciała. To praktyczna lekcja anatomii, na której mieliśmy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Nasza Pani przewodniczka pomagała nam odkrywać ludzkie ciało, pokazując i tłumacząc prostym językiem fizjologiczne mechanizmy. Najbardziej zaskakujące jest porównanie zdrowych i chorych narządów. Wystawa sprawiła, że inaczej postrzegamy swoje ciało.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie kilku pomieszczeń Pałacu Kultury. Przewodnik przedstawił nam historie powstania budowli oraz informację o aktualnych wydarzeniach m.in. kulturalnych, które się odbywają w budynku. Zwiedziliśmy m.in. salę marmurową, ratuszową. Wielkość pomieszczeń jest naprawdę imponująca. Na terenie Pałacu znajduje się kino, 4 teatry, 2 muzea, sale edukacyjne, kawiarnie, bar. Można tu bardzo przyjemnie i kulturalnie spędzić czas.

Na koniec wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i podziwialiśmy naszą Stolicę z tarasu widokowego z wysokości 114 m. Mimo lekkiej mgły, było na co popatrzeć.

Klasa 4TL5 wraz z wychowawcą H.Kossakowską

Data dodania: 2023-02-27 08:16:08