UWAGA! Problem z przesyłaniem zdjęć do e-legitymacji. Informacja dla rodziców i uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 dotyczaca e-legitymacji > > > CZYTAJ < < <.

Z pamiętnika MECHAtronów 2TM – WAT c.d.

Powróćmy do 10 listopada, kiedy to po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni na Wydział Inżynierii Materiałowej w Wojskowej Akademii Technicznej.

Dowiedzieliśmy się, czym zajmują się studenci na kierunku materiałoznawstwa i z jakim oprogramowaniem pracują. Zaprezentowano nam drukarki 3D w technologii SLM (trochę kosmiczne). Byliśmy naprawdę zaskoczeni jak wytrzymałe i dokładne są wydruki z tych drukarek. W pracowni z obrabiarkami CNC zapoznaliśmy się z autonomicznym procesem wymiany elementów urządzenia. Obserwowaliśmy także proces pracy i programowania takiej maszyny.

W kolejnej pracowni zaprezentowano nam proces przygotowywania próbek materiałów do dalszych badań.

Największe wrażenie wywarły na nas mikroskopy cyfrowe, drukarki w technologii FDM i SLA marki Zortrax oraz zaawansowany skaner 3D. Nasze zaangażowanie i fascynacja sprzętem zaowocowały ponownym zaproszeniem na uczelnię.

Kto wie, może w przyszłości to my będziemy pracować na tych urządzeniach, które dzisiaj oglądaliśmy.

St.G 2TM

PS Dobrze mieć lekcje z wykładowcą z uczelni wyższej ;D